Když se na začátku 90. let formovala branže obchodníků s cennými papíry, nebyly časté přestupy makléřů na rodícím se českém kapitálovém trhu žádnou výjimkou. Licencovaných makléřů byl nedostatek, a tak se o ně vznikající brokerské firmy přetahovaly. Vystřídat za pět let tři nebo i pět firem nebylo tenkrát nic divného. Ačkoliv je Jan Pavlík jeden z těch, kteří do byznysu s cennými papíry naskočili hned na začátku jeho vzniku, k takovým fluktuantům rozhodně nepatří. "Ještě před pádem Investiční a Poštovní banky, kde jsem v roce 1997 pracoval, mi 'Woodi' dali lano, a od té doby jsem této firmě věrný už víc než třináct let," říká Pavlík, šéf tradingu brokerské společnosti Wood & Co.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se