Diskuse o problémech v Národním parku Šumava připomíná spory zastánců volného trhu a řízené ekonomiky. Jedni (liberálové) tvrdí, že starosti s kůrovcem bude nejlepší nechat na přírodě, která si s ním časem poradí stejně, jako si vždycky v minulosti poradila se vším. Druzí (intervencionisté) tvrdí, že bez zásahu člověka zůstanou na Šumavě jen holé pláně, protože rozsáhlé smrčiny podlehnou kůrovci, který se odtud možná rozšíří i na další lesy v Česku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



