Berlínská vláda včera schválila dvouletý dotační program na vývoj a výzkum elektromobilů, do kterého vloží dvě miliardy eur.

Program je součástí širšího plánu na podporu této perspektivní části automobilového průmyslu. Vláda také počítá s úlevami na daních, speciálními parkovacími místy či zvláštními jízdními pruhy na dálnicích pro majitele elektromobilů.

Německá kancléřka Angela Merkelová však zdůraznila, že plán neobsahuje přímé dotace na koupi elektromobilů, jak je běžné v jiných zemích.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se