Berlínská vláda včera schválila dvouletý dotační program na vývoj a výzkum elektromobilů, do kterého vloží dvě miliardy eur.
Program je součástí širšího plánu na podporu této perspektivní části automobilového průmyslu. Vláda také počítá s úlevami na daních, speciálními parkovacími místy či zvláštními jízdními pruhy na dálnicích pro majitele elektromobilů.
Německá kancléřka Angela Merkelová však zdůraznila, že plán neobsahuje přímé dotace na koupi elektromobilů, jak je běžné v jiných zemích.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




