Z tušení se stává jistota: německá vláda 6. června s velkou pravděpodobností rozhodne o uzavření všech 17 německých jaderných elektráren do konce roku 2021. Návrh na definitivní odchod od jádra během příštích deseti let podpořila kancléřka Angela Merkelová.
"Časový plán na uzavření jaderných elektráren do deseti let považuji za správný," řekla Merkelová. Německo se tak vrátí k loni zrušenému plánu, podle nějž se od roku 2022 mělo stát bezjadernou zemí. Reaktory nahradí obnovitelné zdroje, země se ale i tak stane dovozcem elektřiny. Za změnou je především strach, který Němce opanoval po březnové havárii v japonské elektrárně Fukušima.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





