Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se k překvapení trhů nedokázali dohodnout na zvýšení limitu v těžbě ropy. Proti návrhu Saúdské Arábie se totiž postavila většina delegátů. Na zvýšení či snížení limitů se nedokázal OPEC dohodnout poprvé po více než dvaceti letech. Formálně tak platí těžební limit z konce roku 2008, který však organizace už delší dobu výrazně překračuje. Ministři se mají opět sejít do tří měsíců, přesný termín si však nestanovili.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




