Sociální síť Facebook odkládá svůj vstup na burzu. Ten měla naplánovaný na druhou polovinu letošního roku, podle včerejších informací americké televize CNBC ale primární emisi akcií (IPO) provede až v prvním čtvrtletí roku 2012.

Důvod je prostý - regulátor trhu totiž požaduje, aby firma, která chce být obchodovaná na burze a má více než 500 soukromých investorů, zveřejnila všechna čísla o svém hospodaření. A v případě Facebooku by se tak podle zdroje CNBC mělo stát až na konci tohoto roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se