Společnost China Youngman Automotive včera oznámila, že zaplatí 136 milionů eur, (v přepočtu zhruba 3,3 miliardy korun) za skoro třicetiprocentní podíl v nizozemském Spykeru, majiteli ztrátové švédské automobilky Saab.

Znamená to, že Číňanům bude patřit více než polovina tohoto podniku, který se ve Švédsku stále považuje za jeden z národních průmyslových klenotů.

Čínská investiční expanze v Evropě tedy nejenže pokračuje, ale dokonce sílí. "Je jasně vidět, že Čína, která měla zprvu v zahraničí zájem hlavně o nerostné zdroje, stále více proniká na vyspělé trhy. A Evropa je na ráně jako první," komentuje to Thilo Hanemann z newyorské poradenské firmy Rhodium Group.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se