Společnost China Youngman Automotive včera oznámila, že zaplatí 136 milionů eur, (v přepočtu zhruba 3,3 miliardy korun) za skoro třicetiprocentní podíl v nizozemském Spykeru, majiteli ztrátové švédské automobilky Saab.
Znamená to, že Číňanům bude patřit více než polovina tohoto podniku, který se ve Švédsku stále považuje za jeden z národních průmyslových klenotů.
Čínská investiční expanze v Evropě tedy nejenže pokračuje, ale dokonce sílí. "Je jasně vidět, že Čína, která měla zprvu v zahraničí zájem hlavně o nerostné zdroje, stále více proniká na vyspělé trhy. A Evropa je na ráně jako první," komentuje to Thilo Hanemann z newyorské poradenské firmy Rhodium Group.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



