Projevy kajícnosti světových bankéřů za spoluvinu na finanční krizi jsou zřejmě definitivně passé. Zdá se tak alespoň při pohledu na stoupající výši příjmů šéfů patnácti největších světových bankovních ústavů. V loňském roce jejich platy v průměru vylétly o 36 procent na 9,7 milionu dolarů.

Pryč jsou tak velká gesta z let 2008 a 2009, kdy bankovní bossové na obou stranách Atlantiku okázale odmítali bonusy, aby zmírnili protesty veřejnosti proti nepřiměřenosti svých platů. Zatímco v roce 2009 odmítlo bonus devět z patnácti bankéřů, loni tak učinil jeden jediný.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se