Šéfové patnácti největších světových bank si loni v průměru vydělali 9,7 milionu dolarů, tj. o 36 procent více než v roce 2009. Vyplývá to z analýzy společnosti Equilar, kterou zveřejnil list Financial Times.

Příjmy bankéřů vzrostly i přesto, že zisky některých bank tomu zdaleka neodpovídaly. Například zisk bankovního ústavu Goldman Sachs poklesl loni meziročně o 37 procent na 8,4 miliardy dolarů. Na příjmech šéfa banky Lloyda Blankfeina to však znát nebylo. Naopak. Oproti předloňskému roku vzrostly patnáctinásobně na 14,1 milionu dolarů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se