Šéfové patnácti největších světových bank si loni v průměru vydělali 9,7 milionu dolarů, tj. o 36 procent více než v roce 2009. Vyplývá to z analýzy společnosti Equilar, kterou zveřejnil list Financial Times.
Příjmy bankéřů vzrostly i přesto, že zisky některých bank tomu zdaleka neodpovídaly. Například zisk bankovního ústavu Goldman Sachs poklesl loni meziročně o 37 procent na 8,4 miliardy dolarů. Na příjmech šéfa banky Lloyda Blankfeina to však znát nebylo. Naopak. Oproti předloňskému roku vzrostly patnáctinásobně na 14,1 milionu dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



