Poslanci se rozhodli zatočit s institutem "osoby blízké" v dopravním zákoně. Vadí jim, že je zneužíván řidiči, kteří například překročí rychlost, ale na fotografii z radaru nejsou spolehlivě identifikováni. Mohou se pak vymluvit, že auto neřídili oni, ale osoba jim blízká a tu nejsou povinni udat. Zákonodárci hodlají tento institut - většinou politiků, médií a aktivistů zavile nenáviděný - zničit, leč nikoli přímo, ale tak, aby nebyli popotahováni Ústavním soudem za odstřel jednoho ze základních ustanovení Listiny práv a svobod.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se