Mezi dvěma tradičními spojenci v české energetice vypukla roztržka. ČEZ couvl od dojednaného obchodu a odmítl prodat Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) chvaletickou elektrárnu.

Místo ní ČEZ partnerovi nabídl svůj podíl v německých hnědouhelných dolech Mibrag. Na nabídku upozornil server Týden.cz.

Německé doly vlastní ČEZ s EPH napůl, předloni je společně koupily za 11 miliard korun. Vedení EPH je nabídkou na jejich stoprocentní převzetí rozčarováno. "Oznámili nám to nečekaně před pár dny," řekl zdroj z vedení EPH.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se