Mezi dvěma tradičními spojenci v české energetice vypukla roztržka. ČEZ couvl od dojednaného obchodu a odmítl prodat Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) chvaletickou elektrárnu.
Místo ní ČEZ partnerovi nabídl svůj podíl v německých hnědouhelných dolech Mibrag. Na nabídku upozornil server Týden.cz.
Německé doly vlastní ČEZ s EPH napůl, předloni je společně koupily za 11 miliard korun. Vedení EPH je nabídkou na jejich stoprocentní převzetí rozčarováno. "Oznámili nám to nečekaně před pár dny," řekl zdroj z vedení EPH.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







