ČEZ vyklízí německý trh. Ze strachu, jak se Němci budou stavět ke svým uhelným elektrárnám, chce ČEZ vzdát svou 11miliardovou německou investici a po dvou letech odejít z hnědouhelných dolů Mibrag.
"Nevíme, co od Němců čekat. Utlumují jádro, které má podle průzkumu veřejného mínění podporu 31 procent občanů. Výroba elektřiny z uhlí má podle téhož průzkumu podporu jen šest procent. Stavět elektrárnu v této situaci je riskantní," říká zdroj z vedení ČEZ.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







