ČEZ vyklízí německý trh. Ze strachu, jak se Němci budou stavět ke svým uhelným elektrárnám, chce ČEZ vzdát svou 11miliardovou německou investici a po dvou letech odejít z hnědouhelných dolů Mibrag.

"Nevíme, co od Němců čekat. Utlumují jádro, které má podle průzkumu veřejného mínění podporu 31 procent občanů. Výroba elektřiny z uhlí má podle téhož průzkumu podporu jen šest procent. Stavět elektrárnu v této situaci je riskantní," říká zdroj z vedení ČEZ.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se