K získání lepší oční čočky už nebude nutné rozesílat sponzorské dary nemocnicím ani rozdávat úplatky lékařům. Pacient, který bude dražší zdravotnický materiál chtít, si ho normálně koupí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger včera v Poslanecké sněmovně prosadil novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění, která legální připlácení poprvé umožní. Je to největší změna v historii českého zdravotnictví.
Nyní mají pacienti teoreticky nárok na všechno, prakticky se však nemocnicím nevyplatí dražší sádry nebo klouby dávat, takže je pacientům prodávají neoficiálně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





