Příliš mnoho knih. Tak se to jeví návštěvníkovi každého velkého knihkupectví. Ročně jich v Česku vychází více než 16 tisíc. Knižní trh je zřejmě odvětví s vůbec nejpestřejší skladbou celoplošně nabízených produktů. "Podívejte se, kolik vychází braku," argumentovali politici vůči nakladatelům, když se je nakladatelé snažili přesvědčit, že zvýšením snížené sazby DPH počet vydávaných titulů výrazně zredukují.

Jenomže mluvit o braku zavání elitářstvím. Knižní nabídku nelze měřit tím, co si chce přečíst intelektuál nebo politik. Knižní nabídka je zákonitě tak pestrá, jako je pestrá celá společnost. Knížka o vztazích, která někomu připadne banální, může někomu jinému v jeho životě významně pomoci. Na tom, že nakonec téměř každá četba rozvíjí fantazii i myšlení, se shodnou úplně všichni. Přesto lze připustit, že se knižní branže dlouhodobě potýká s nadprodukcí. Důsledkem jsou obchody s levnými knihami, kde se vše nabízí za zlomek původní ceny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.