Od začátku července začne naplno fungovat první česko-slovenský hedgeový fond, který se neomezuje na středoevropský region, ale chce hledat investiční příležitosti v rámci celosvětového trhu. Za projektem stojí Tomáš Martinec, který dlouhá léta pracoval ve vrchních patrech skupiny J&T.
Právě tato skupina je hlavním investorem. Poskytne správcovské společnosti Metatron Capital 20 milionů eur, tedy 488 milionů korun. Další prostředky, 500 tisíc eur, vloží zakladatelé (kromě Martince ještě portfoliomanager Juraj Podracký) a další až dva miliony eur pocházejí od spřízněných investorů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.


