Pohled na člověka umírajícího hladem skutečně není pěkný. Všechny civilizace, které nás na cestě do nicoty již předešly, i ty, s nimiž stále ještě soupeříme, byly utvářené nedostatkem.

Ještě na počátku 20. století se Vídeň a Paříž údajně podobaly dnešní Bombaji nebo Karáčí. I to by mohli vzít v potaz současní kritici naivních snílků, jimž nemohou ve své blahosklonnosti přijít na jméno.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se