Německý prezident Christian Wulff možná vrátí parlamentu novelu atomového zákona, která počítá s odklonem Německa od jaderné energetiky a přechodem na obnovitelné zdroje. Hlava státu v rozhovoru pro televizi ZDF prohlásila, že nebude spěchat s podpisem energetických zákonů, které plánují skončit s jádrem do roku 2022.

Ačkoliv zákony prošly v uplynulých týdnech oběma komorami německého parlamentu, Wulff si podle svých slov hodlá na podpis nové legislativy "vzít svůj čas". Prezident si totiž není jist ústavností nových energetických zákonů a chystá se je zkoumat z ústavněprávního pohledu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se