Německý prezident Christian Wulff možná vrátí parlamentu novelu atomového zákona, která počítá s odklonem Německa od jaderné energetiky a přechodem na obnovitelné zdroje. Hlava státu v rozhovoru pro televizi ZDF prohlásila, že nebude spěchat s podpisem energetických zákonů, které plánují skončit s jádrem do roku 2022.
Ačkoliv zákony prošly v uplynulých týdnech oběma komorami německého parlamentu, Wulff si podle svých slov hodlá na podpis nové legislativy "vzít svůj čas". Prezident si totiž není jist ústavností nových energetických zákonů a chystá se je zkoumat z ústavněprávního pohledu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





