Carl Gustav Jung si kdysi s příkrým sarkasmem posteskl, že jen těžko ze současné mladé generace vyrostou lidé skutečně dospělí. Mladý člověk se totiž prý s dospělým nikdy nesetká, děti vychovávají děti ve školách a děti zakládají rodiny, a když široko daleko není vzor, tak není koho napodobovat.

My ovšem dnes teoreticky předpokládáme, že občané našeho státu starší osmnácti let jsou vyzrálé, kompetentní, autonomní osobnosti s celou řadou práv, kterých odpovědně využívají. A je také faktem, příjemným a děsivým zároveň, že občané tato práva skutečně realizují při volbách, při kalkulaci půjček či při pobytu v nemocnici.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se