Na prudký srpnový propad akciových trhů po celém světě doplácí i tuzemské podílové fondy. Z výpočtů HN vyplývá, že kvůli poklesu jejich výkonnosti i odlivu investorů odteklo z největších domácích korunových fondů za první tři srpnové týdny asi 4,5 miliardy korun.

Propad může být ale ještě větší, protože své srpnové výsledky zatím prezentovala jen asi polovina korunových fondů. I tak zmizelo z fondů za tři týdny podstatně větší množství peněz než za celé první pololetí, kdy se jejich vlastní kapitál snížil zhruba o 2,7 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se