Na prudký srpnový propad akciových trhů po celém světě doplácí i tuzemské podílové fondy. Z výpočtů HN vyplývá, že kvůli poklesu jejich výkonnosti i odlivu investorů odteklo z největších domácích korunových fondů za první tři srpnové týdny asi 4,5 miliardy korun.
Propad může být ale ještě větší, protože své srpnové výsledky zatím prezentovala jen asi polovina korunových fondů. I tak zmizelo z fondů za tři týdny podstatně větší množství peněz než za celé první pololetí, kdy se jejich vlastní kapitál snížil zhruba o 2,7 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



