Státní pokladna se vůbec poprvé dostala do minusu u daně z příjmu osob samostatně výdělečně činných. Za letošní první pololetí stát zaplatil lidem, kteří musejí podávat daňové přiznání, o 1,2 miliardy víc, než od nich dostal. Ministerstvo tvrdí, že za vysoké manko mohou až příliš velkoryse nastavené výdajové paušály pro nezávislá povolání, jako jsou právníci, lékaři, auditoři, sportovci, umělci, znalci či notáři nebo také majitelé nemovitostí odvádějící daň z nájemného, z prodeje nemovitostí, lidi obchodující s cennými papíry nebo funkcionáři ve společnostech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



