Mobilní telefon má dnes téměř každý, okolní svět i přátelé jsou tak mnohem blíž než kdykoliv dříve. Stejně jako přátelé však mohou být na dosah i nepřátelé.

Jerry (Shia LaBeouf) je mladík, který ve svém bytě jednoho dne objeví zásoby, které by ke své činnosti potřebovala středně velká teroristická buňka. Krátce nato mu zazvoní telefon a ženský hlas ho informuje, že do bytu za chvíli dorazí FBI. Jerry je v šoku a než se vzpamatuje, dorazí FBI, která ho zatkne.

Rachel (Michelle Monaghanová) je svobodná matka, která nechala svého osmiletého syna odjet na výlet se školním orchestrem. I ona obdrží telefonát, ve kterém se dozví, že má poslouchat příkazy, pokud nechce ohrozit život svého syna.

Je jen otázkou času, kdy se osudy Jerryho a Rachel protnou. Neznámý hlas má svůj záměr, který sice není na první pohled zřejmý, je ale jisté, že se v tomto svěžím thrilleru dočkáme nejednoho překvapivého zvratu.

REŽIE: D. J. CARUSO.
HRAJÍ: SHIA LABEOUF, MICHELLE MONAGHANOVÁ A DALŠÍ.
USA, 2008, 118 MIN.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist