Zatímco sílí názor, že ekonomika Spojených států míří do další recese, Doug Oberhelman o tom přesvědčený není. Šéf velké americké společnosti na výrobu těžké techniky Caterpillar, jejíž výkonnost se považuje za ukazatel kondice celého průmyslu, říká, že je optimističtější, než byl na začátku roku.

"Dvojitá recese nebude," říká v rozhovoru pro Financial Times. "Nepředpokládám návrat k vysokému růstu, myslím, že se budeme kodrcat," uvádí Oberhelman.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se