Automobilka Škoda Auto zahájila výrobu testovací flotily elektromobilů Octavia Green E Line. Celkem deset elektromobilů bude sbírat zkušenosti v běžném provozu, na silnice vyrazí letos na podzim. Jde o první vůz Škoda s čistě elektrickým pohonem.
Desítka vozů bude sbírat podrobné informace o praktické využitelnosti, spolehlivosti a bezpečnosti elektromobilů. Řidiči je na silnicích rozeznají podle designových polepů a nového bezpečnostního prvku - zvukového generátoru, který do rychlosti přibližně 40 kilometrů v hodině simuluje zvuk motoru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



