Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje znevýhodnit vývoz hnědého uhlí ze země. Snaží se tak české těžaře tlačit k tomu, aby ho směřovali do českých tepláren. Pro časopis Týden to připustil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

Oficiálně je totiž vlastníkem dosud nevytěženého uhlí stát. A ten jako jeho vlastník může stanovit poplatky či naopak slevy spojené s tím, kde by mělo být uhlí využito.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se