Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje znevýhodnit vývoz hnědého uhlí ze země. Snaží se tak české těžaře tlačit k tomu, aby ho směřovali do českých tepláren. Pro časopis Týden to připustil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.
Oficiálně je totiž vlastníkem dosud nevytěženého uhlí stát. A ten jako jeho vlastník může stanovit poplatky či naopak slevy spojené s tím, kde by mělo být uhlí využito.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



