Nechat si napadnout program a pak za to hackerům ještě zaplatit. Přesně takovou bezpečnostní strategii zvolil před pár týdny Facebok ve snaze najít dosud neobjevené chyby ve svém systému.

Sociální síť včera uvedla, že v rámci nově spuštěného programu s názvem Bug Bounty (odměna za brouka) vyplatila různým útočníkům za poslední tři týdny už zhruba 40 tisíc dolarů. Odměnu jim poslala za to, že odhalili slabiny programu a včas je společnosti nahlásili. Ta tak může nedostatky včas odstranit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se