Ministr financí Miroslav Kalousek se ostře postavil proti tomu, aby české firmy dostaly zdarma část emisních povolenek pro roky 2013 až 2020. Celkem jde o povolenky - tedy poukázky, které firmám umožňují vypouštět do ovzduší škodliviny - za 46 miliard korun. Tyto poukázky měly firmy dostat výměnou za investice, které provedou ke zmírnění ekologických škod.
Jenže podle dokumentů, které mají HN k dispozici, Kalousek v rámci připomínkového řízení mezi ministerstvy napsal, že "zásadně nesouhlasí" s tím, aby byly firmám povolenky bezplatně přiděleny. Podle něj je třeba myslet na příjmy rozpočtu, a najít tak kompromis mezi potřebami energetických firem a státu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



