První slovo, které jsem dnes ráno slyšel, bylo korupce. Než jsem se umyl, řekli je v rádiu alespoň třikrát v úderném spojení boj proti korupci. Je to ale divný boj, jak ostatně u nás v Kocourkově boje bývají.

Divný je především tím, že se tváří jako boj s vnějším nepřítelem, přestože jde často o nepřítele vnitřního. Mám známé, kteří dokážou odsoudit korupci a pak se rozloučit s tím, že už musí běžet udělat něco pro pana Nováka, protože jim pomohl na úřadě něco zařídit. Nejspíš si moc neuvědomujeme, že nejde mýtit korupci velkou a současně ve svůj prospěch praktikovat korupci malou. A korumpovat lze protislužbou, stejně jako penězi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se