Když jsem někdy zkraje tohoto roku mluvil s Václavem Moravcem o ČT24 a zároveň i o Otázkách Václava Moravce (OVM), trochu nevěřícně jsem poslouchal jeho slova o tom, že není dobré nechat vystupovat politiky v přímém přenosu v kontinuálním vysílání, že je tam třeba zvát především odborníky, komentátory atd.

Vysvětlil jsem mu, že odborníci a komentátoři tam samozřejmě chodí. Že reagují, objasňují, analyzují, uvádějí do souvislostí právě skončené tiskové konference, živé vstupy elit politického a společenského života. A že právě na tomto okamžitém, v přímém přenosu zprostředkovaném zpravodajství, je postaven úspěch a princip zpravodajského programu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se