Německo se rozhodlo stát se v dohledné době bezjaderným státem. Pokud si Němci vlastní dům vyčistí od jádra, přesune se jejich protijaderný aktivismus směrem k zadním vrátkům, zahrádkám a předzahrádkám.
Němci samozřejmě nemohou České republice jadernou energetiku zakázat. Kdyby se tak stalo, byl by to skutečně důvod pro vystoupení z Evropské unie - jak říká Václav Klaus. Německo je ale náš největší obchodní partner, je to největší ekonomika v unii a existují nepochybně desítky méně viditelných a neviditelných nástrojů a pák, jak svou vůli u nás prosadit. Kdyby se hypoteticky Evropská unie za pár let rozpadla, bude to ještě horší.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



