Německo se rozhodlo stát se v dohledné době bezjaderným státem. Pokud si Němci vlastní dům vyčistí od jádra, přesune se jejich protijaderný aktivismus směrem k zadním vrátkům, zahrádkám a předzahrádkám.

Němci samozřejmě nemohou České republice jadernou energetiku zakázat. Kdyby se tak stalo, byl by to skutečně důvod pro vystoupení z Evropské unie - jak říká Václav Klaus. Německo je ale náš největší obchodní partner, je to největší ekonomika v unii a existují nepochybně desítky méně viditelných a neviditelných nástrojů a pák, jak svou vůli u nás prosadit. Kdyby se hypoteticky Evropská unie za pár let rozpadla, bude to ještě horší.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se