Nákup akcií IZIP nemá ekonomické důvody, ale reputační, říká v rozhovoru pro HN ředitel VZP Pavel Horák. Vyčerpání finančních rezerv největší tuzemské pojišťovny podle něj zatím zpožďuje platby lékařům a nemocnicím jen minimálně.

HN: Je finanční situace VZP horší než loni?

Z pohledu bilance je lepší. Ale je horší, protože už nejsou rezervy z předchozích let. Ty nám došly v polovině roku. Podle původních odhadů ale měly být vyčerpány už loni.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se