Nákup akcií IZIP nemá ekonomické důvody, ale reputační, říká v rozhovoru pro HN ředitel VZP Pavel Horák. Vyčerpání finančních rezerv největší tuzemské pojišťovny podle něj zatím zpožďuje platby lékařům a nemocnicím jen minimálně.
HN: Je finanční situace VZP horší než loni?
Z pohledu bilance je lepší. Ale je horší, protože už nejsou rezervy z předchozích let. Ty nám došly v polovině roku. Podle původních odhadů ale měly být vyčerpány už loni.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



