Přesně sto zápasů zmizelo z kalendáře a další budou následovat. NBA kvůli výluce oficiálně zrušila první dva týdny nové sezony, která měla začít 1. listopadu, ale teď není jasné, zda vůbec začne - diskuse mezi vedením ligy a hráčskými odbory totiž nikam nevedou a propast v názorech na finanční fungování nejprestižnější basketbalové soutěže světa se nezmenšuje. Žádná další jednání naplánována nejsou.

"Do téhle situace jsme se nechtěli dostat. Nejsme ale schopni domluvit se s NBA na spravedlivé dohodě," řekl prezident hráčské unie Derek Fisher, který hraje za Los Angeles Lakers. "Stále jsme hodně vzdáleni prakticky ve všech oblastech," řekl komisionář NBA David Stern. Mínil tím hlavně tzv. daň z luxusu, kterou platí týmy, jejichž mzdové výdaje výrazně překračují platový strop. Rozdílné názory panují i na délku kontraktů či distribuci zisku. Hráči požadují 53 procent, kluby ale nabízejí jen 47 procent. O dělení "fifty-fifty" se mluvilo pouze neformálně.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se