"Nový normál" může přinést zpomalení světové ekonomiky, nižší inflaci i výnosy investic, říká obchodní ředitel ING Investment Management Miloš Filip.

HN: Po recesi ekonomiky se hodně hovoří o "novém normálu". Oč jde?

Staré časy končí. Podle nového normálu by rostla světová ekonomika až o třetinu pomaleji, než je dlouhodobý průměr, s nízkou inflací a úroky. To by přineslo pokles spotřeby domácností, výnosů na finančních trzích i úspor.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se