Referendum považuji za užitečný nástroj veřejné politiky a mrzí mě, že v České republice se tak těžko prosazuje. Proč bychom v referendu nemohli rozhodnout o tom, zda chceme volit prezidenta přímo, nebo prostřednictvím parlamentu? Nebo o tom, zda má prezident mít právo udělovat milosti? V takových referendech není ani jedna odpověď "špatná" a druhá "správná", neboť jsou možné obě uspořádání a voliči by si měli mít právo vybrat, co jim více vyhovuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



