Referendum považuji za užitečný nástroj veřejné politiky a mrzí mě, že v České republice se tak těžko prosazuje. Proč bychom v referendu nemohli rozhodnout o tom, zda chceme volit prezidenta přímo, nebo prostřednictvím parlamentu? Nebo o tom, zda má prezident mít právo udělovat milosti? V takových referendech není ani jedna odpověď "špatná" a druhá "správná", neboť jsou možné obě uspořádání a voliči by si měli mít právo vybrat, co jim více vyhovuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se