Začátek nové modelové ofenzívy se pro největší tuzemskou automobilku Škoda Auto nemohl vyvíjet lépe. Firma včera oznámila, že letos za devět měsíců zdvojnásobila zisk proti stejnému loňskému období, když vydělala 588 milionů eur (14,6 miliardy korun). Tržby společnosti vzrostly o pětinu na 7,6 miliardy eur (188,7 miliardy korun).

"Firmě Škoda se daří skvěle," ohodnotil rekordní výsledky šéf představenstva Winfried Vahland a dodal, že to je díky investicím do růstu a současně posílení finanční situace. "Tím jsme vytyčili cestu pro příští léta," dodává.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se