Pracuji ve spravedlivé firmě, kde se povyšuje podle zásluh. Jednu věc tu však děláme křiklavě nespravedlivě a nikdo o ní nediskutuje: přijímáme stážisty, kteří jsou téměř bez výjimky přáteli a příbuznými služebně starších zaměstnanců. A přestože jsou někteří z nich naprosto úžasní, podkopává tato praxe naši kulturu zásluhovosti. Bylo by chybou zmínit se o tom mému šéfovi, kterého mám ráda a velice jej respektuji, ale jehož (velmi průměrná) dcera právě dokončila stáž na mém oddělení? Konzultantka, 29 let
Vaši poznámku o spravedlivosti vašeho zaměstnavatele chápu jako důkaz, že se vám daří dobře. Povyšování totiž nikdy není spravedlivé: posouzení, kdo je dobrý, je nesmírně subjektivní, takže lidé, co tento proces pokládají za nejspravedlivější, bývají zároveň lidmi, kteří z něj nejvíce těží. A vy si vedete dvojnásob dobře, protože jste zřejmě jen málokdy potřebovala pomocnou ruku - jinak by vás tolik netrápilo, že ji ve firmě dostávají jiní.
Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení