Nejdřív vám chci říct, co na tom bylo z mého pohledu nejhorší.

Byl to výraz v jejich očích, když jim sestry sdělily diagnózu - jste HIV pozitivní - a pak jim řekly, že léčba neexistuje. Neviděl jsem v jejich výrazu žádný hněv. Žádný protest. Pokud v něm vůbec něco bylo, pak jen jakýsi druh odevzdanosti.

Hněv byl na straně sester, které věděly, že léčba ve skutečnosti existuje - jen ne pro chudé lidi v chudých zemích. Chápaly totiž, jak je absurdní, že pouze shodou zeměpisných okolností nemohou jejich pacienti dostávat denně dvě malé pilulky, které by jim mohly zachránit život.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se