Osud Kjótského protokolu po roce 2012 je jedním z nejdůležitějších témat klimatického summitu v jihoafrickém Durbanu. Proč vlastně tolik humbuku pro nástroj, který se týká jen malé části světových emisí skleníkových plynů? Protokol totiž nikdy neratifikovaly Spojené státy, přestože se na jeho vzniku v roce 1997 aktivně podílely, a neřeší ani obrovský nárůst emisí v rychle se rozvíjejících ekonomikách globálního Jihu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



