Osud Kjótského protokolu po roce 2012 je jedním z nejdůležitějších témat klimatického summitu v jihoafrickém Durbanu. Proč vlastně tolik humbuku pro nástroj, který se týká jen malé části světových emisí skleníkových plynů? Protokol totiž nikdy neratifikovaly Spojené státy, přestože se na jeho vzniku v roce 1997 aktivně podílely, a neřeší ani obrovský nárůst emisí v rychle se rozvíjejících ekonomikách globálního Jihu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se