My v Rusku se snažíme volit jiné přístupy, hájil ministr energetiky Sergej Šmatko postoj své země na středečním Světovém ropném kongresu v katarském Dauhá. Svým projevem se ohrazoval vůči takzvanému třetímu energetickému balíčku Evropské komise, který evropským energetickým podnikům nařizuje oddělit výrobu od dodávek plynu.
Šmatko v Dauhá neobhajoval zájmy ruských soukromých podnikatelů a investorů, ale zájmy Gazpromu, ruského polostátního energetického gigantu s monopolem na export plynu z Ruska. Ten je velmi citlivý na jakékoliv evropské pokusy zasahovat do trhu s energiemi.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




