První tři příčky v soutěži Exportér roku 2011 obsadily stejné firmy jako loni - Škoda Auto, Foxconn CZ a Panasonic AVC Networks. Pořadí je ale ovlivněno tím, že se soutěže neúčastní dva velcí čeští vývozci, automobilky TPCA a Hyundai.

Ceny v jednotlivých kategoriích včera předali premiér Petr Nečas a předseda Senátu Milan Štěch.

Přihlášené firmy loni vyvezly zboží za bezmála 600 miliard korun, tedy zhruba čtvrtinu celkového českého exportu. "Valná většina největších vývozců se soutěže účastní, ale samozřejmě existují výjimky," říká předseda Středního podnikatelského stavu Zdeněk Somr, který s podporou Hospodářské komory soutěž pro vývozce uspořádal.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se