Před několika měsíci Telefónica tvrdila, že dividendy jsou nedotknutelné. Včera však oznámila jejich snížení. Rozhodnutí znepokojilo investory tohoto zadluženého španělského telefonního operátora. Rozhodnutí Telefóniky by mohlo přinést také více manévrovacího prostoru jejím konkurentům.

Největší operátor v celé eurozóně oznámil snížení dividendy za rok 2012 z původních 1,75 eura na 1,50 eura na akcii. Důvodem mají být mimo jiné nedávné "významné změny" na finančních trzích. V listopadu společnost oznámila čtvrtletní ztrátu, první za devět let. Tržby na domácím španělském trhu klesaly a původně státní monopol byl nucen oznámit propuštění 6500 zaměstnanců a včlenění samostatné španělské divize do evropského celku.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se