Když přijde řeč na finanční pomoc eurozóně, vidí rudě i jinak celkem rozumní lidé. Argumentace je jednoduchá. Dvě stě miliard eur eurozónu nezachrání, potřebovat bude dva biliony, takže nemá smysl posílat na účty Mezinárodního měnového fondu devadesát miliard korun. Mluvit lze i o morálním hazardu. Jak jinak naučit politiky hospodařit s vyrovnanými rozpočty, než když se poučí z bankrotu? Také se stává módou tvrdit, že Merkelová a Sarkozy to přehánějí se strašením, krize prý nakonec nebude mít tak devastující důsledky (rozpad EU, nepokoje, válka). Ale i kdyby, je to důvod se na pomoci eurozóně nepodílet?

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se