Když přijde řeč na finanční pomoc eurozóně, vidí rudě i jinak celkem rozumní lidé. Argumentace je jednoduchá. Dvě stě miliard eur eurozónu nezachrání, potřebovat bude dva biliony, takže nemá smysl posílat na účty Mezinárodního měnového fondu devadesát miliard korun. Mluvit lze i o morálním hazardu. Jak jinak naučit politiky hospodařit s vyrovnanými rozpočty, než když se poučí z bankrotu? Také se stává módou tvrdit, že Merkelová a Sarkozy to přehánějí se strašením, krize prý nakonec nebude mít tak devastující důsledky (rozpad EU, nepokoje, válka). Ale i kdyby, je to důvod se na pomoci eurozóně nepodílet?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





