Na aukci šestiměsíčních státních dluhopisů minulé pondělí v Berlíně bylo dosaženo tzv. negativního výnosu. Investoři tedy německé vládě zaplatí za to, že jí mohou půjčit.

To, že investoři Němcům platí, aby jim mohli půjčit, svědčí o tom, za jak málo bezpečné považují cenné papíry jiných států v eurozóně, jak slabou důvěru mají v to, že se jim peníze vložené do španělských či italských dluhopisů vrátí. Investorům ani nepřipadá výhodné uložit si peníze v evropských bankách a raději si připlatí za bezpečnost.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se