Nedávný prodej nové emise německých státních dluhopisů se záporným úrokovým výnosem ukazuje, že svět financí se vymkl z kloubů a že se toho bude muset hodně napravovat, než se věci dostanou zase do normálu.
Jaké mohly být motivy obou hlavních aktérů onoho divného obchodu s dluhopisy? Na straně emitenta by bylo zajímavé vědět, k jakému účelu hodlá německá vláda získané peníze použít. Pochybuji, že by šlo o standardní motivaci, kdy vlády obecně emisí dluhopisů financují rozpočtový deficit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



