Nedávný prodej nové emise německých státních dluhopisů se záporným úrokovým výnosem ukazuje, že svět financí se vymkl z kloubů a že se toho bude muset hodně napravovat, než se věci dostanou zase do normálu.

Jaké mohly být motivy obou hlavních aktérů onoho divného obchodu s dluhopisy? Na straně emitenta by bylo zajímavé vědět, k jakému účelu hodlá německá vláda získané peníze použít. Pochybuji, že by šlo o standardní motivaci, kdy vlády obecně emisí dluhopisů financují rozpočtový deficit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se