Urostlý chlapík vypadal nadmíru spokojeně. V ruce držel dvě bundy, jednu z nich zaručeně koženou, a mířil k pokladně. Halekal na svoji partnerku či manželku na druhé straně nákupní haly, že on už si svoje vybral, tak aby se hnula.

Tato scénka se mi vybavila, když jsem si v sobotu četl článek slovenského listu Sme o obchodech s obnošeným šatstvem zvaných sekáč, které - jak jsem z článku pochopil - prožívají na Slovensku konjunkturu s tím, jak se v nastávající krizi lidé snaží ušetřit. Zároveň jsou některé z nich podezřelé, že přeprodávají oblečení, které lidé na Slovensku, v Česku nebo jinde v Evropě dali charitativním organizacím v domnění, že oblečení poslouží chudým například v Africe.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se