V Česku se rozhořela další bitva mezi ministerstvem školství a vysokými školami. Ministerstvo se chystá vysoké školy reformovat, protože si myslí, že vysoké školy si vytvořily až příliš pohodlné prostředí, ve kterém si nijak zvlášť nekonkurují a ani nedovolí nikomu zvenku, aby je kontroloval. Místo toho jen pořád "žebrají" o další a další peníze. Vysoké školy zase v návrhu ministerstva vidí útok na jejich akademické svobody a možná i pokus politiků obsadit (a ve vhodnou chvíli třeba i "odklonit") miliardy, které vysokými školami procházejí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



