Pokud v dnešních dnech vypustíte před běžným voličem nebo politikem z úst slova "platy bankéřů", reakcí bude naštvané zasyčení. Koneckonců nic nerozdmýchá více odporu vůči modernímu kapitalismu než pohled na finančníky získávající tučné odměny, přestože se instituce, v nichž působí, zmítají v problémech.

Je vůbec možné si představit svět, v němž by platy bankéřů, stejně jako celé bankovnictví, prošly radikálním zeštíhlením? Kdokoli, kdo žije v zemích, jako je Japonsko nebo Švédsko, by na tuto otázku bezpochyby odpověděl kladně. V porovnání s příjmy bankéřů v těchto státech se totiž platy zahraničních bankéřů zdají být řádně nafouknuté.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se