Internet

Poslední dokument o Arnoštu Lustigovi bude k vidění on-line

Rok po smrti Arnošta Lustiga vstoupí do internetové distribuce (www.dafilms.com) dokumentární film Arnošt Lustig - devět životů. Jde o poslední film, na němž se Lustig podílel. Jeho natáčení trvalo čtyři roky a spisovatel se v něm zamýšlí nad svým životem od třicátých let až do současnosti.

SOUDCE SVÁČEK BYL KOMUNISTA, PŘIPOMÍNÁ SKUPINA PODE BAL

Umělecká skupina Pode Bal včera na protest proti kandidatuře Jana Sváčka na ústavního soudce vyvěsila v pražské galerii DOX jeho obří portrét. Připomíná na něm Sváčkovu komunistickou minulost.

 

Divadlo

TUČŇÁCI NA ARŠE

Především o přátelství pojednává komediální představení Tučňáci na arše, které v pátek v premiéře uvede liberecké Malé divadlo. Režie se ujal Martin Tichý. Příběh tučňáků, kteří mají na archu jen dva lístky, třetího kamaráda na ni ale propašují, je podle režiséra určen hlavně dětem. Divadelníci ale kladou důraz i na témata pro dospělé.

FORMANOVY OSMDESÁTINY PŘIPOMENE RETROSPEKTIVA

Osmdesáté narozeniny režiséra Miloše Formana připomene ČT jeho osmi celovečerními filmy a novým portrétem Miloš Forman - americká léta. Retrospektiva začne 5. února Konkurzem a skončí 19. února.

 

Hudba

29TISÍC

Tolik lidí si koupilo album Racek, které nahrál písničkář Tomáš Klus. Stalo se tak nejprodávanější českou deskou uplynulého roku.

 

Výstava

JINÝ VZDUCH SURREALISTŮ

Pod názvem Jiný vzduch představí čeští a slovenští surrealisté svoji tvorbu za posledních 20 let. Na výstavě, která začne 10. února na Staroměstské radnici v Praze, bude k vidění nejen výtvarná tvorba, ale vzhledem k zaměření některých surrealistů také film. Svá díla vystaví například František Dryje, Bruno Solařík, Martin Stejskal a Jan Švankmajer i hosté z Francie, Británie, Švédska, USA a dalších zemí.

 

Film


PODVODNÍK
Herec a zpěvák Vojtěch Dyk ztvárnil hlavní postavu nového filmu Tomáše Řehořka Signál. Hraje podvodníka, který si utahuje z chamtivosti vesničanů.

Řekl bych, že na vesnicích to občas takhle opravdu funguje.
Vojtěch Dyk