"Maďaři se nemají čeho bát - kromě sebe," prohlásil včera maďarský premiér Viktor Orbán ve svém již tradičním projevu o stavu státu a národa. Obhajoval kontroverzní kroky své vlády, naznačoval možné ústupky vůči kritice z Evropy, ale zároveň utvrzoval své příznivce, že nastoupená cesta je správná.

Orbán hovořil jen týden poté, co zkrachoval národní letecký dopravce Malév. Maďarští politici ovšem mají kvůli kritice ze zahraničí tendenci svalovat vinu za špatnou hospodářskou situaci na vývoj v Evropě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se