"Maďaři se nemají čeho bát - kromě sebe," prohlásil včera maďarský premiér Viktor Orbán ve svém již tradičním projevu o stavu státu a národa. Obhajoval kontroverzní kroky své vlády, naznačoval možné ústupky vůči kritice z Evropy, ale zároveň utvrzoval své příznivce, že nastoupená cesta je správná.
Orbán hovořil jen týden poté, co zkrachoval národní letecký dopravce Malév. Maďarští politici ovšem mají kvůli kritice ze zahraničí tendenci svalovat vinu za špatnou hospodářskou situaci na vývoj v Evropě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



