Hned po studiu medicíny na plzeňské fakultě zamířil nyní sedmadvacetiletý Jan Bechyně do Bavorska. "Získat práci v Německu není problém, je tam velký nedostatek mladých lékařů," říká mladý muž, který dva roky působí na oddělení úrazové chirurgie v nemocnici ve městě Cham.

HN: Proč jste se rozhodl odejít do Německa hned po škole?

Bylo to hlavně z profesních důvodů. Až na druhém místě byly všemi proklamované lepší platy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se