Slibované zvyšování platů zdravotnickým pracovníkům v pražských nemocnicích doprovází zmatek. Lékařští odboráři s tím nejsou spokojeni, zatím ale neplánují žádné protestní akce, prioritní je pro ně vyjednávání.
Podle místopředsedy Lékařského odborového klubu Miloše Volemana nedostanou přidáno všichni zdravotníci a někteří zase mohou o peníze později přijít. Hlavním problémem podle něj je, že slibované navýšení platů pro zdravotnický personál o 6,25 procenta se zatím koná jen v některých nemocnicích, a to v těch, které jsou přímo řízeny ministerstvem zdravotnictví.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



