Slibované zvyšování platů zdravotnickým pracovníkům v pražských nemocnicích doprovází zmatek. Lékařští odboráři s tím nejsou spokojeni, zatím ale neplánují žádné protestní akce, prioritní je pro ně vyjednávání.

Podle místopředsedy Lékařského odborového klubu Miloše Volemana nedostanou přidáno všichni zdravotníci a někteří zase mohou o peníze později přijít. Hlavním problémem podle něj je, že slibované navýšení platů pro zdravotnický personál o 6,25 procenta se zatím koná jen v některých nemocnicích, a to v těch, které jsou přímo řízeny ministerstvem zdravotnictví.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se